ברופין מקשיבים לך ללא הפרעה
אוטומציה תעשייתית
תיאור

אוטומציה תעשייתית

מטרת המסלול

אוטומציה היא מרכיב מרכזי בתעשייה המודרנית ומהווה גורם מרכזי ביכולת התחרותיות של המפעלים. כל מפעלי הייצור המודרניים משתמשים במערכות אוטומטיות וברובוטים על מנת לייעל את עבודתם ולהגיע לרמת פריון גבוהה.

עקב השימוש הנרחב במערכות ייצור אוטומטיות / רובוטיות. המפעלים זקוקים לאנשי מקצוע שיפעילו ויתחזקו את המערכות הללו. במערכות אלו מותקנים אמצעי קצה רבים הכוללים אמצעי חישה ומדידה ואמצעי הפעלה. אמצעי הפעלה רבים מתבססים על יחידות פניאומטיות והידראוליות ויחידות חשמליות.

מסלול זה מקנה יידע עיוני ומעשי במכטרוניקה בסיסית המקשרת בין פעילות מגוון המכונות הקיימות כיום בתעשייה לבין האדם המנהל מתחזק ומבקר את עבודתן. הדגש יושם על הכרת מערכות אוטומטיות בתעשייה ובמפעלי הייצור, המתבססות על מערכות אויר דחוס (פנאומטיקה) מערכות שמן (הידראוליקה) ומערכות חשמליות (פיקוד חשמלי).

בוגרי מסלול זה יוכלו להשתלב בתעשיות שונות במגוון בתפקידים סביב קו הייצור של המפעל. על פי ניסיוננו בעבודה עם התעשייה, ישנה דרישה גדולה לאנשי מקצוע עם ידע בתחום זה.

שילוב מקצועי

הבוגרים של מסלול זה יוכלו להשתלב (בהתאם ליכולתם) במקצועות הבאים:
  • מפעיל מכונה אוטומטית במפעל.
  • אחזקה ותחזוקה של מכונות אוטומטיות.
  • אחראי קו יצור במפעל.


נושאי הלימוד

  • פניאומאטיקה: מבוא, תקן ISO לציוד אויר, מדחסים, רשתות אויר למפעל, בחירת אביזרים - חישובים, הכרת מעגלים פניאומאטיים. קריאת שרטוטי מכונות ותרגול במעבדה.
  • הידראוליקה: מבוא, סימנים מוסכמים, מבנה ופעולת רכיבים הידראוליים, משאבות, שסתומים, מנועים, קריאת שרטוטים הידראוליים.
  • פיקוד חשמלי: הכרת מעגלים אלקטרופניאומטיים, מעגלים קונבנציונאליים ומעגלים המחוברים לבקר מתוכנת, ותרגול במעבדה.


תעודה

לעומדים בהצלחה במטלות הקורסים השונים תינתן תעודת מקצוע מטעם המכללה הטכנולוגית רופין בתחום אוטומציה תעשייתית.

להרשמה ולפרטים נוספים מלאו את הטופס

שלח